“Biliyorum ki..”

Timeline:

Bu kısa diyalog, Darly Dor’la ilk karşılaşmalarında çılgına dönüp ona saldıran, ve onu tam öldürmek üzereyken, bu fırsat elinden alınan Inshala Frostmane’in kahrolmuş halini avutmak ve acılarını dindirmek için yanına gelip, ona konuşan Moira Hooman’ın, Inshala’nın kulağına fısıldadıklarıdır.

 

 

I know you will care little for the things I have to say. What happened to you and your master was cruel and unforgivable. I sense your hate and feel your rage. So much so that can only be diminished with a likeness in wrath..

Justice, however, must supersede both. Otherwise, we become what we loathe. Otherwise, we become what is much that is beneath us.

For reasons I do not know, you have thus far avoided me. You must know that you are now mine companion. You must know that I shall stand behind you, beside you and need it be, before you.. And you must know that however, this may turn out, I SHALL STAND WITH YOU.

I ask no boons nor favors from you. And though your choice, here and now, may cost me mine life, shall it also cost me mine honor?..”

~ what Moira whispered to Inshala to quench her rage.

1 Comment

 1. Bu yazıyı ingilizce yazdım çünkü üslup olarak ortaçağ avrupası lisanına daha yakın.. Ama yaklaşık tercümesi şu şekilde;

  “Biliyorum ki söyleyeceklerim senin pek az umurunda olacak. Sana ve efendine olanlar acımasızca ve affedilemez. Kinini ve hiddetini hissedebiliyorum. O kadar ki, bu sadece dengi bir gazap ile söndürülebilir.

  Ne var ki adalet, her ikisini de aşmalı. Yoksa, nefret ettiğimiz şeyin ta kendisi oluruz. Yoksa, bizim çok altımızdakilerin seviyesine inmiş oluruz..

  Bilmediğim sebeplerden ötürü, şu ana kadar benden sakındın. Bilmelisin ki sen artık benim can yoldaşım, benim kız kardeşimsin. Bilmelisin ki her zaman arkanda ve yanında olacağım. Gerekiyorsa da önünde.. Ve bilmelisin ki, bu olay nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, BEN SENİN YANINDA OLACAĞIM.

  Senden herhangi bir isteğim, lütuf yada iltimas dileğim yok. Ve her ne kadar şu anda yapacağın seçim benim hayatıma mal olsa da, onuruma da mal olmalı mı?..”

  ~ Inshala’nın hiddetini bastırmak için Moira’nın ona fısıldadığı şey.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.