“Sana inanmıyorum!”

Timeline:

Grup, Themalsar zindanlarında, “Cabot, The Ogre Prinsh” ile aralarında gerçekleştirdikleri kanlı savaştan sonra, buldukları spiral merdivenlerden bir aşağı kata inmişlerdir. Bu diyalog, aşağıdaki büyük mağarada geçer.

 

 

Aager, Laila ve Bremorel’e her zamanki donuk ve ifadesiz üslubuyla: “Inshala ile bir konuşun. Kızın ciddi sorunları var ve halledilmesi gerek.”

Bremorel bezgin bir şekilde: “Laila sen konuş, sen daha beceriklisin bu konularda..”

Laila: “Ne konuşacağız yaa?”

Aager, aynı ses tonuyla: “Konuşun işte. Kızın ciddi sorunları var ve halledilmesi gerek..”

Birden Merisoul sessizce tepeden süzülerek iner..

Merisoul, Aager’e: “A Aaaa.. Sen Inshala’yı mı seviyorsun yoksa?! Çok heyecanlı!”

Aager, buz gibi bir ifadeyle Merisoul’a bakar ve dişlerini gıcırdatarak sessizce ve üstüne basa basa “Hayır”, der.

Merisoul: “Sana inanmıyorum!”

1 Comment

  1. Aager, öldürdükleri Ogre Prinsh’in odasında bir iksir bulur ve ne işe yaradığını merak eder. Ucundan bir yudum alır ve bir anda etrafındakilerin hissettiği şeyleri ‘duyduğunu’ farkeder.

    Gruptaki herkesten bir takım duyular gelir ona; Gnine’dan merak, Laila’dan biraz korku, biraz hüzün, Bremorel’den kin, hiddet ve nefret, Udoorin’den hayranlık, Lady’den tedirginlik ve endişe, Moira’dan huzur, Merisoul’dan -hiçbir şey!, Lorna’dan merak, endişe, belli belirsiz bir hayranlık.. Aager bütün bunlar ilginç bulur ve bir kenara not eder ancak bir kişiyi atladığını, gözünün ucundan onu bir köşeye çömmüş sessizce grubu izlediğini gördüğünde farkeder.

    ..Ve yerinden irkilerek sıçrar!

    Inshala’dan gelen duygular sel gibidir. Kızın duyguları sadece yoğunluğu ile sınırlı değildir. Kızın belirli bir anda hissettiği duygu o kadar çoktur ki, Aager tırsar..

    Bu kısa hikaye, gerçekte Aager’in hayatında ilk defa bir başkası için bir şeyler hissetmeye başladığının ilk ipucudur. Aslına bakılırsa, bu hikaye gerçekte Aager’in ilk defa herhangi ‘bir şeyler’ hissettiği de ilk andır..

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.