A Bard’s Tale V
“Pazarlık

Merisoul ‘Soul’ Xyrotwu

 

Karanlıkta güç ararken aydınlığı bulduğu gün, Xyrotwu için her şey değişiverdi.

Merisoul “Soul” Xyrotwu, ölü Themalsar Tapınağı harabelerine güç, belki de yanında birkaç tanede kötü minyon bulmayı amaçlıyordu.

Harabelere bir necromantress olarak, unutulmuş hazineler peşinde ve daha büyük güce kısa yoldan varmayı umarak gelmişti.

Daha büyük bir güce ulaşmayı başardı, sadece bulduğu şey, beklediği ve istediği güç değildi; ardarda savaştığı yaratıklardan düşen birkaç değerli taş ve mücevherler arasında, Merisoul eski, zedelenmiş bir de madalyon bulur. Madalyonun içinde canlı bir şey olduğunu keşfedince bir anda çok mutlu olur.

Serbest bırakılması karşılığında güç elde etmeyi umarak madalyonu açar ve içinden bir iblis çıkmasını beklerken tam aksine, madalyondan kutsal bir gök varlığı çıkınca Merisoul’un umutlarını bir anda tam bir felakete dönüşür.

Yüzyıllar boyu lanet bir madalyonda hapsedilmiş olan gök varlığın hiddeti sınır tanımaz. Salıverildiğinde karşısında küçük iblisi bulunca doğal tepkisini gösterir ve iblise saldırır.

Akabinde gerçekleşen kısa ve haşin bir savaştan sonra, gök varlık yerde yatan iblise, onu öldürmeden önce ‘son bir dileğin var mı?’, diye sorar.

Bedeni kırılmış ve ölmek üzere olan iblis sadece bir dilekte bulunur;

“Pazarlık!”

Bu karşılaşma ve bunu takip eden pazarlık, bir anda Merisoul’un hayatını değiştirir.

Gök varlık, küçük dişi iblisi, kendi şerrinden “temizler” ve ondan güce olan açlığını çekip alır ve onu necromancy’den, oldukça muallak bir takas olan, kendisine bağlı bir gök warlock’u haline getirir.

Kızın umarsız, başına buyruk (kaotik) doğasını değiştiremez ama en azından onun şer yanını göreceli bir şekilde siler ve “Eh, buna da şükür!”, der ve gider.

Merisoul artık yeni mesleği ve maneviyatı ile etrafına muallak iyilik anlayışını, kara kanatları ve boynuzları ile dağıtma işinde kalakalmıştır.

Dönüşümü üzerinden çok zaman geçmemiştir, dolayısıyla aklı çok karışık durumdadır. “İyi kişi” rolü nedir sorusuna ancak yüzeysel anlamda cevap verebilen birisidir ve birikmiş bir çok eski kötü alışkanlıkları mevcuttur.

✱ ✱ ✱

Merisoul, hiçbir ölümlünün bilmediği, ancak ‘yer altı’ dünyasında kendisini olukça popüler yapan bir ilişkiye sahiptir; Merisoul, bundan kısa bir süre önce, Kardax’Trakxa The Face adında bir Demon Lordu ile nişanlanmıştır. Kardax’Trakxa ile aralarındaki anlaşma, Merisoul’un güçlenerek iblislerin yüksek mertebelerine katılması üzerinedir. Söz konusu yüksek mertebeli iblisler, succubi ya da erinyes olarak insanlar arasında şer, karmaşa, kuşku, kin ve nefret yaymak üzere özel eğitimden geçen yaratıklardan oluşan yeni bir cehennem müfrezesi olarak dünyaya geri gönderileceklerdi.

Bütün olup bitenlerden bihaber olan gök varlık, Merisoul’un hayatını değiştirirken, aslında onun, daha büyük, şer bir planın parçası olmasını da farkında olmadan engellemiş oldu.

Merisoul artık iyi olmanın ne anlama geldiğini bilmiyorken, iyi olmak zorunda kaldığı gibi, eski efendisi ve nişanlısına da geri dönemez. Ve ‘yer altı’ dünyasından onu tanıyanlarla karşılaşması durumunda ve haberin efendisine gitmesi halinde avlanacak ve nihayetinde öldürüleceğinden emindir zira Kardax’Trakxa The Face’in elinde olanı bırakmak gibi bir huyu yoktur.

Merisoul, hayatının çok sınırlı olduğunu bilir.

İşin ilginci, eski yandaşları tarafından muhtemelen avlanıyor oluşu, cehennemin kapılarının artık suratına kapatılmış olduğu gerçeğinden daha az onu rahatsız etmektedir. Merisoul gerçekten bir succubus’a güncellenmek istiyordu!

✱ ✱ ✱

Merisoul, bir tiefling olarak soyunun çok nadir bir özelliğine sahip olup, kapkara, kuzguni Kanatlara sahiptir. Bu kanatlarla daha uçamaz ama yeterince mesafesi var olduğu sürece, ister düz, isterse dönerek süzülebilir.

Merisoul ince, minyon bir figüre, koyu gözlere ve bal rengi saçlara sahiptir. Bir succubi melezi olarak uhrevi, saf bir güzelliği vardır.

Karakter olarak çok çabuk canı sıkılması dolayısıyla nöbet görevi için çok kötü bir tercihtir zira kısa sürede sıkılıp, nöbetinden ayrılır ve gitmemesi gereken yerleri kurcalamaya başlayabilir veya keşfedilmemiş kapıları açabilir.

Kendisi son derece zeki ancak içgüdüsel doğası gereği pek de sorumlu biri değildir. İnsan davranışlarını, duygularını ve psikolojisini algılama konusunda fevkalade güçlü sezgileri vardır. Bununla beraber birçok başka konuda çocuksu davranışlar gösterebilir. Her ne kadar güç peşinde koşmuş olsa da, benzerlerinin aksine, kandan ve parçalamaktan pek hoşlanmaz. Savaştığı zaman, düşmanlarını son derece metodolojik bir şekilde alt etmeyi tercih eder, bu da onu biraz psikopat gibi gösterebilir.

Merisoul’un oldukça uzun ve olağan dışı bir adı vardır. Bu adı kendisine, doğumu esnasında iblis ya da insan, hiçbir zaman hiç kimse tarafından kontrol edilememesi için annesi vermiştir.


Merisoul Xyrotwu’nun tam adı:

AREZME XIRISO NU LEI KAREXY ROTXIN GWUE
NIMONORA LUNADORA GWHISHAVA XALISHA
ERRA LILU ALURA NIM DARELLE FEL ESSA WIXEN
BWANDA AD ARA LYNN SELENE BELLA XENARA
DWENDELIEN DE VIENE YLARA X LAKUNA ELLE ISLA
SERRAPHYN EDET VIELLA XILLESSE DEMI

1 Comment

  1. Oyunda her karakterin bir geçmişi olduğu gibi, iyi ya da kötü huyları, alışkanlıkları, sevdikleri (ve sevmedikleri/nefret ettikleri) şeyler, şahıslar, olaylar ve durumlar olması çok doğal. Her karakterin diyorum çünkü buna NPC’ler de dahil.

    Her oyuncunun genel, ortak amaçları olduğu gibi kişisel agendaları var olması da çok normal. Söz gelimi, macera esnasında, arkadaşlarından tamamen bağımsız ve haberdar olmaksızın yaptıkları davranışlar (örneğin hırsızın bulduğu bir yüzüğü gruba söylemeden ceplemesi veya Merisoul’un nöbet esnasında gidip keşfedilmemiş kapıları açıp gruptan bağımsız fevri davranışlarda bulunması gibi..)

    Özetle herkesin kendi agendası var! Bunun en belirgin örneği ve hatırlatıcısı da sanırım Merisoul’un kendisi.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.