Lilly Venom: İş Teklifi

Timeline:

Lilly Venom için dünya üç gün önce tamamen değişmiştir.

Ortada ya ciddi bir yalanlı dolambaçlı bir ‘oyun’ oynamaktadır, ya da gerçekten işler göründüğü kadar saçma salaktır ve kendisi, yıllarca öldürmek için aradığı adamın kız kardeşidir.

 

Bu hikaye, “Birthright (18+)” ın ikinci yarısından bir gün sonra yer alır..

 

Lilly Venom gecenin derin karanlığında gözlerini açar. Devamlı ölüm tehlikesiyle burun buruna yaşadığı hayatı onda derin, içsel bazı sezilerin gelişmesine sebep olmuştur. Genç, keskin hatlı kızın bu sezileri o kadar derinlemesine işlemiştir ki, onun için bu artık içgüdü haline gelmiştir.

Battaniyesinin altında elleri yavaşça hareket eder. Biri yastığının altında, diğeri ise yattığı iğreti yatakla duvar arasına sakladığı bıçaklara gider ve onları göğüslerine doğru çeker. Sonra ağır, hecesiz bir hareketle pencerenin diğer yanına süzülür ve bekler. Bu şekilde hem pencere, hem de bulunduğu odanın kapısını aynı anda görebilmektedir..

 

..ancak sesini duymadığı, sadece iç güdülerinin onu uyandırdığı saldırı bir türlü gelmez.

 

‘Demek işini biliyorsun..”, diye geçirir içinden Lilly Venom. ‘Benim seni fark ettiğimi anladın ve durum değerlendirmesi yapmaya karar verdin.. ama gerçekte sadece iki seçeneğin var; ya hemen içeri dalıp şansını deneyeceksin, yada kendi sabrını benimkisiyle sınayacaksın. Hangimiz önce sıkılırsak..’

Lilly Venom gülümser ve keskin hatlı yüzü bir anda beklenmedik bir güzelliğe ulaşır. ‘Ama benim sabrımdan önce senin zamanın tükenecek çünkü ben burada rekorumu sınayabilirim; 84 saat. Bu rekorum Endless Watch Lordu Trimdel Kandara’nın hayatına mal olmuştu. Senin ise güneşin doğması kadar vaktin var. Damda dolaşan o kanatlı iblis yada sevgiliağabeyim seni daha önce bulmazsa tabii..’, diye geçirir içinden..

 

..ve beklediği ‘çıt’ sesi gelir.

 

Lilly Venom’un omuzları, kolları, omurgası ve uzun, ince bacakları gerilir. Bıçaklarını ise, ancak elleri nefes alacak kadar sıkar..

 

..ama ‘çıt’ın devamı gelmez ve beklediği gibi dışarıdaki her kimse yine içeri dalmaz!

 

Lilly Venom hafif terlemeye başalar.

‘Lanet olsun’, diye harlar içinden. ‘Ne istiyorsun? Beni öldüreceksen gel dene. Bir kızı tavlamanın daha kolay yolları olduğundan eminim..’

 

Ve bir anda Lilly olaya ayılır.

Bıçaklarını daha ‘rahat’ bir pozisyona indirir ve seslenir.

“Çık dışarı! Derdin beni kesmek ise bunu bu gece yapamayacaksın ve bunu sen de biliyorsun..”, diye burnundan solur.

Dışarıdan kısa bir sessizlik gelir.

“Teknik olarak ben zaten dışarıdayım. Bundan daha fazla dışarı çıkamam!”, der hafif sırıtıyormuş izlenimi veren, yakışıklı bir ses. “Bununla beraber, sizden kusuruma bakmamanızı rica ediyorum, Lilly hanım. Ama kesicilerle hırsızlar arasında yerleşik bir protokol yok. Benim varlığımdan emin oluncaya kadar beklemeyi tercih ettim.”

“Kapıyı tıklatmayı denemelisin. Bu genelde işe yarıyor.”, diye tersler Lilly.

“Onun eğlencesi nerede ki? Sen ve ben.. Bizler kapı çalmayız..”, der aynı sırıtışla pencerenin dışından gelen ses.

“Ne istiyorsun?”, diye şimdiden bıkmış bir sesle sorar kız. Son günlerde yaşadıkları ve öğrendikleri, ondan sosyal sabır namına pek az şey bırakmıştır ve canı sıkılmış bi salakla gecesini öldürmek gibi bir niyeti de yoktur..

 

Dışarıdan gelen ses sonra biraz alınmış gibi tekrar konuşur.

 

“Öyle olsun bakalım.”, der ve karalar içinde bir kol pencereden içeri uzanır. Kolun ucundaki elde uzun, ince bir hançer belirir ama daha fazla girmez. El yavaşça açılır ve hançer doğal ağırlığı ile ahşap yere saplanır.

“Bu ne?”, diye gerilir Lilly.

“Bu.. biz hırsızlar arasında ‘barış içinde geldim’ anlamına gelir. Bir hançerimizi yere bırakır, diğer hançerimizi ise kendimize saklarız. Diğer hırsızda aynını yapar. Bu şekilde iki hırsızda hem niyetini, hem de kazanma şansını yarı yarıya indirmiş olur. Bir nevi iyi niyet göstergesi olarak. Ama siz bir kesicisiniz ve bu da oldukça müstesna bir durum zira bugüne kadar karşılaştığım hiçbir kesiciyi hayatta bırakmadım.”, der kolun sahibi ciddi bir ‘neşe’yle.

“Benden bıçaklarımdan birisini terk etmemi bekliyorsan, bence dışarıda uzun bir gece geçireceksin..”, diye hırlar Lilly.

“Hiç gereği yok.”, der dışarıdaki ses. “Bu, onurlu hırsızlar arasındaki bir iyi niyet göstergesidir. Kesiciler onur nedir bilmezler, onu tanımazlar ve bu onlar için düşmanlarındaki bir zayıflıktır sadece..”

“Bana ahlak dersi vermek için yanlış mesleği seçmişsin..”, diye horlar Lilly dışardaki sesin sahibini.

“Aaa.. Hayır, Lilly hanım.. Ben ahlak dersi verecek kadar edepli biri değilim. Ama onuru gördüğüm yerde de tanırım. Bir kesicide ‘onur’ varsa, zaten o bir kesici değil, bir asker olur. Aklı da varsa, ‘hırsız’ olur. Ama buraya sizinle kesiciler ve sayısız kusurları üzerine uzun, felsefi bir konuşma yapmak için gelmedim. İçeri giriyorum. Lütfen beni bıçaklamayın. Bunu yaparsanız ben de sizi bıçaklamak zorunda kalırım ve bu da sizin ahmak ağabeyini biraz üzerdi sanırım!”, diye sakin bir sesle hicveder sesin sahibi.

✱ ✱ ✱

Karalar içinde bir adam, dansöz kadar kıvrak bir hareketle yanlamasına pencereden içeri süzülür ve içeri girer girmez bir adım sola ve geriye, Lilly Venom’u görecek şekilde, kılıç mesafesinde durur. Ya bilinçli ya da hasbelkader, içeri giren yabancı kesici kızı pencere ile duvar arasında kıstırmış olarak durur ve Lilly Venom farkında olmadan kendisini bulduğu bu durumdan hiç hoşlanmaz zira birden kaçacak yeri kalmamıştır.

Adam bir süre sırtını duvara yaslamış kızı sessizce süzer. Sonra ağır hareketlerle ellerini önüne, boş avuçları görünür şekilde açar ve ağır adımlarla sağına doğru çekilir. Bu şekilde bilinçli olarak Lilly için bir ‘kaçış’ yeri açmış olur ve Lilly köşedeki yerinden ayrılınca kendisi de ellerini tekrar indirir.

“Biraz dramdan hoşlanıyoruz galiba?”, diye hırlar çatık kaşlarla Lilly.

“Dram hayatın özüdür, Lilly hanım.”, der adam ama sanki maskesinin altından sırıtıyor gibidir.

“Karalar biraz abartı olmuş. Dramdan da hiç hoşlanmam. Gırtlağı kesilmiş olmasına rağmen bir türlü ölmeyi reddeden müşteri gibidir; tepinir, döner, kıvranır, etrafı batırır ama bir türlü ölmez. En sonunda onu defalarca bıçaklamaz zorunda kalırsın ve senin de üstün başın batmış olur..!”, diye tiksintiyle konuşur.

“Iyk!.. Bu biraz mide bulandırıcı oldu. Başına gelmiş biri gibi söylediniz..”, der adam.

“Tahmin edebileceğinden fazla..”, diye imalı bir tehditte bulunur Lilly.

“Açıkçası, Lilly Venom, ben oturup biraz muhabbet ederiz diye umuyordum ama görüyorum ki siz tahmin ettiğimden daha pragmatik biriymişsiniz. Bu bakımdan ağabeyinizle benzerliğiniz gerçekten hayret verici.”, der adam ciddi bir sesle.

 

Karanlıkta Lilly Venom’un gözleri kısılır.

“Maskeyi de, kapüşonu da çıkarabilirsin Darly Dor!”, diye küçümseyen bir sesle hırlar..

“Tüh!”, diye ‘fırk’lar Darly Dor ve başından kapüşonunu, yüzünden de maskesini söker. “Zevksiz bir denemeydi zaten.”

“Ağabeyinizin standartlarını tartışmak istemem ama biraz düşük olduğunu söylemeliyim. O küçük kızın buna nasıl katlandığını düşünemiyorum bile..”

“Neden kurtardın onu arenada o zaman? Ben ikisini de halletmek üzereydim. Bu şekilde kendi avından da olmuş oldun.”, diye tiksintiyle bakar kız önünde duran adama.

“Boyun borcu..”, diye açıklamaya çalışır Darly kısaca, ama nedense bu yeterli gelmez. “..ve minnet. Ve kendim dahi anlamasam da, sanırım o kızın bir şekilde önemli olduğunu düşündüğüm için.. Hayatımda sevdiğim sadece iki kadın oldu. Biri annem, diğeri ise.. başka biri. Kutsal gördüğüm ise sadece prenses idi. Ama o kız.. Daha doğmamış on binlerce çocuk, o kızın Themalsar’da yaptıklarından dolayı ölmeyecekler.. Böylesi saf ve temiz kalpli biri daha uzun yıllar yaşamalı diye düşündüm.”

 

Lilly Venom uzun bir süre sessizce önünde duran yakışıklı genci süzer ve geçen son birkaç günde ‘o küçük’ kızla arasında geçen konuşmaları değerlendirir..

..ve hiçbir sonuca varamaz.

Sanki kız kendisinin tam olarak bilmediği bir dilde konuşmuş, çok önemli ve çok elzem şeyler söylemişti ona ama nedense Lilly söylenenleri duymuş, ancak duyduğu şeylerin tekabülü olan içeriklerden mahrum olduğundan dolayı anlamamıştı..

 

“O kız.. Onda bir şeyler eksik..”, der Lilly en sonunda.

“Evet..”, der Darly. “..ve ben bunun ne olduğunu tam olarak biliyorum. Şayet bıçaklarınızı indirirseniz, size de söylerim. Bu birçok şeyi anlamanızı sağlayacaktır.

“Hah!..”, diye horlayan bir sesle ünler Lilly. “..O kadar kolay bir av değilim ben, Darly Dor.”

Darly omuzlarını silker.

“Siz ‘av’ değilsiniz..”, der genç adam sessizce.

 

Lilly Venom kaşlarını çatar, gözlerini kısar ve dudaklarını büzüştürür. Ama içinde bulunduğu durum itibariyle bıçaklarını gergin ve hazırda tutmasının da bir anlamı olmadığını görür.

Kızın kaşları, gözleri ve dudakları gevşer ve bu şekilde keskin güzelliği bir daha ortaya çıkar.

 

“Peki..”, der kız. “Söyle bakalım. Ama bu salakça bir espri ise, bu konuşma burada biter.”

“Hiçbir zaman güldürmeyecek esprilerle uğraşmamışımdır. Kadınlar aptal erkeklerden hoşlanmazlar ve onlara ‘salakça espri’ yapmak, gerçekte kadınlara nasıl baktığınızın bir göstergesidir. Ve kadınlar bunu da anlar.. Ama asıl sizin bilmek istediğiniz şeyin cevabı ise bu değil.”, der Darly düşünceli bir şekilde.

“O kızdaki eksik olan şey; ÖNYARGI!”

Lilly Venom, Darly’ye hayretle bakar ve tam buna bir şeyler söyleyecekken, genç adam araya girer.

“Daha açık ifade etmem gerekirse; TOPLUMSAL ÖNYARGI..”

Lilly durur ve tekrar kaşlarını çatar.

“Aranızda neler geçti bilmiyorum. Ama şimdi bir de bunların hepsini, mutlakanlamda  ‘TOPLUMSAL ÖNYARGISI‘ olmayan birisinin söylemiş olduğu gözüyle bakın. Birden her şey yerine oturacaktır..”, der Darly gizleyemediği bir hayranlıkla. “Ki burada ‘olmayan’ derken, bundan tamamen habersiz, anlamında kullanıyorum ve o küçük, sıskası çıkmış kıza ‘saf’ ve ‘temiz’ derken ne anlatmaya çalıştığımı da çok daha iyi anlayacaksın. Aynı şekilde sanırım Aager gibi bi herge— her nasıl oluyor da böylesi ürkütücü bir bağlılık hissedebiliyor.. Açıkçası ben de bunu anlayamıyorum çünkü ben o adama karşı önyargılıyım!

Ben o kızın Themalsar öncesi halini de biliyorum ve asla onu benden daha küçük diye düşünmezdim. Evet, davranışlarında o zaman da bi gariplik vardı. Ama olgun ve dolgun bir kadının davranışları gibi görünüyordu. Onun hepi topu on altı yaşında küçük bir kız olduğunu öğrendiğimde, bir çok şey de yerine oturmuş oldu. Bunu söylerken de beni yanlış anlamayın. Onun saflığının yaşıyla bir alakası yok. Yaşı sadece bahanesi.. en azından bizler gibi saflığımızı çoktan kaybetmiş ‘yetişkinler’ için..”

 

Lilly Venom daha da uzun bir süre sessizce son birkaç günü değerlendirir ama gardını indirmez, gözlerini de önünde duran adamdan ayırmaz.

 

“Sizi düşüncelerinizden alıkoymak istemem..”, der Darly neden sonra, “..ancak bu gece buraya gelmemin sebebi o küçük kız değil.”

Lilly Venom tekrar önündeki yakışıklı gence odaklanır ama beklemeyi tercih eder.

“Bu gece size bir iş teklifinde bulunmak için geldim.”, der Darly sakince.

Lilly Venom ‘fırk’lar.

“İş teklifi mi? Ciddi olamazsın..”

Sessizce bekleme sırası sanki Darly’ye geçmiştir. Genç hırsız sesini çıkarmadan önünde, ‘hazır ol’ ile ‘rahat’ arasında duran kıza bakar.

“Benim ne iş yaptığımı biliyorsun değil mi?”

Darly sessiz kalmaya devam eder.

“Sen ciddisin..”, der Lilly Venom en sonunda.

“Kesicilerden ne kadar nefret ettiğimi düşünürseniz, evet.”, der Darly, haşin bir sesle fısıldayarak.

 

Kız tekrar sessizliğe bürünür zira bu işin içinde bir bit yeniği olduğunu hisseder.

 

“Felishia Fremeir kim?”, diye aniden ve beklenmedik bir şekilde sorar Lilly Venom.

Darly çok kısa bir an tökezler ama Lilly bunu fark eder.

“Onun kim olduğunun senin açından bir önemi yok.”, der kısık bir sesle.

“Sana katılmıyorum. Konu itibariyle beni tamamen ilgilendiriyor gibime geliyor. Arenada seni öldürmek üzereyken gözü dolmuş bir şekilde onun adını anıyordun!”, der Lilly ve işi çirkefliğe vurur.

“Sizde de ‘annem..’ diye ağlıyordunuz bayılmadan önce ama ben bunun lafını etmediğim gibi yüzünüze de vurmadım hiç.”, der Darly, yüzünde çirkin bir ifadeyle.

 

Lilly Venom tökezler bu sefer.

 

“Annem öldü. Yıllar önce..”, diye hırlar.

“Felishia Fremeir’de..”, der Darly kısaca.

“Öyle olsun bakalım Darly Dor. Hedef kim ve bunun için ne vermeyi düşünüyorsun?”

 

Darly söyler.

 

“Sen.. Sen aklını mı kaçırdın?”, diye hayretle genç adama bakar Lilly Venom.

“..Çok uzun yıllar önce!”, der genç hırsız.

“Bu fevkalade zor ve tehlikeli bir hedef.. Ne vereceksin karşılığında?”

“Aager Fogstep’le ödeşme fırsatı!”

 

Lilly Venom fal taşı gibi açılmış gözlerle bakar gence.

 

“Koşullar değişti. Onu.. Onu istesem de öldüremem artık.”, der Lilly Venom sessizce.

Darly Dor, bir kaşı kalkmış bir şekilde kesici kıza bakar.

“Öldürmek mi? Gökler adına siz kesicilere ne içiriyorlar böyle? ‘ÖDEŞMEK‘, dedim, ‘ÖLDÜRMEK’ değil!”

“Neyi ödeşeceğim onunla?”, diye kızarmış bir yüzle hırlar Lilly Venom.

“Sizi arenada terk edebilirdi. Sizi kendisi öldürebilirdi. Sizi çıkarıp şerife teslim edebilirdi. Sizi Kelle Avcıları Ofisine bırakıp 15,000 altını tahsil edebilirdi. Hayret aşkına, siz hayatta onun sevdiği, sevebildiği tek şeye, o küçük kıza saldırdınız ve onu öldürmeye çalıştınız.. Ben olsam sizi bulabildiğim en derin çukura diri diri gömerdim ve bunu da önce kollarınızı ve bacaklarınızı kırdıktan sonra yapardım!”

 

Lilly Venom’un yüzü çirkinleşir.

 

“Neyseki sayemde kıza bir şey olmadı. Bu da açık bir şekilde bana borçlu olduğunuz anlamına geliyor.”, diye sırıtır Darly.

✱ ✱ ✱

Mantığındaki boşlukları tartışmayacağım bile Darly Dor!”, diye hırlar Lilly Venom. “Ama bu iş tek kişilik bir iş değil.”

“Biliyorum. En azından bir ‘yem’e ihtiyacın olacak.”, diye onaylar Darly.

“Var mı elinde, sonu kati bir ölümle biteceğini bilen bir salak?”, horlar Lilly.

“Var bi tane.”, der genç hırsız.

“Kimmiş bu salak?”

“Kim olduğunun bir önemi var mı.?”, diye sorar sakince.

“Var tabii. Son anda cayıp işi batırmayacağını nereden bileceğim?”, diye bir ahmağa laf anlatmaya çalışan birisinin sonu gelmiş sabrı ile konuşur kız.

“Kendisini yakinen tanıyorum. Caymayacaktır.”, der Darly aynı sükunetle.

KİM?”, diye şiddetle tıslar Lilly artık!

Darly omuzlarını silker.

“Ben..”

 

Lilly Venom’un hiddeti bir anda şok olmuş bir hayrete dönüşür ve ağzı açık kalmış bir şekilde genç adama bakar.

 

“Ödeme noktasında, bu ‘işi’ yapman halinde bana olan ‘borcunuzu’ tam olarak kapanmış olarak kabul edeceğim. Kendi güvenliğiniz için ise, bunu da size vereceğim. Bu şekilde sizin peşinizden gelme ihtimalleri de pek olmayacak.”, der ve kıza oldukça uzun olduğu anlaşılan, ikinci hamur bir papirüs rulosu uzatır.

Kız temkinli bir şekilde ruloyu alır ve hafif pencereye dönerek bağını çözer. Oda karanlıktır ancak Arashkan zengin bir şehirdir ve sık aralıklarla dizilmiş sokak lambalarıyla aydınlatılmıştır.

Lilly Venom’un ruloyu baştan sona kadar okuması yine de uzun sürer. Bitirdiğinde onu tekrar rulo halinde sarar ve geri Darly’ye uzatır.

“Bu, taşıyanı için ölüm fermanından başka bir şey değil.”, der kız kati bir sesle.

“Çok doğru. Ama sadece bir ahmak için.. Siz bana bir ahmaktan çok daha zeki biri gibi geldiniz. Yoksa bana yanıldığımı mı söylüyorsunuz, Lilly hanım?”, diye sırıtır Darly önündeki kıza..

..ve ruloyu geri almaz.

“Bu.. sulu, ıslak ve yapışkan tavırların gerçekten kızlar üzerinde işe yarıyor mu?”, diye tiksintiyle bakar kız Darly’ye.

“Tahmin edemeyeceğiniz kadar..”, diye omuzlarını silker Darly. “..Eee? İşi alacak mısınız?”

 

Lilly son bir defa daha bu genç, yakışıklı hırsızı süzer.

“Sen gördüğüm en büyük ahmaksın!”, diye samimi bir şekilde ifade eder aklından geçenleri Lilly. “..Bu işi yaparım. Ama bana kabul edebileceğim, dürüstçe bir sebep ver.”

“Sizin için neyin kabul edilebilir olduğunu bilmiyorum. Ama dürüstçe bir sebep sunabilirim. Bu işi benimle yapmanızı istiyorum çünkü kısa bir süre önce biri bana piyonlarla uğraşan bir ‘maşa’ değil, en azından fili öldüren bir ‘mızrak’ olmamı söyledi..”, der Darly sessizce ve kıza cebinden çıkardığı, parmak uzunluğunda beyaz bir tebeşir uzatır.

“Kabul etmeniz halinde, pencerenizin altındaki pervaza bir çizik atın. Kabul etmezseniz, tebeşir sizde kalabilir ve bana olan borcunuzu ödeyebilmeniz için, sizin için de uygun olan başka bir şey düşünürüz.”

“Ne..? Bu kadar mı? Tehdit filan yok mu?”, diye kuşkuyla bakar Lilly, önündeki adama.

“Neyin tehditini yapacağım? Bana olan borcunuz, bir ‘onur’ borcu. Bu kelimeyi anlamıyorsanız, hiçbir tehditin faydası olmayacaktır. Şayet anlıyorsanız, tehdite gerek kalmayacaktır.. Ve ben bayanları tehdit etmem. Ayıptır!”, der Darly ve geldiği gibi pencereye yönelir. Bir elini dışarı salar ve seri bir hareketle çıktığı pencereden kaybolur.

✱ ✱ ✱

Ne dedi?”, diye sorar damda bekleyen kişi.

“Bi şey demedi.”, der Darly sakince.

“Ne yani. Meşhur Darly Dor bir kızı etkileyemedi mi yoksa?”, diye sorar diğer kişi.

“Bu işi ‘Meşhur’ Darly Dor olarak yapmak niyetinde değilim. Ve işin öç kısmı bana ait olsa da, bunu kendim için olduğu kadar ‘onun’ için de yapıyorum.”, diye sessizce cevap verir Darly.

Diğer kişi tam olarak hayretle olmasa da, biraz şaşırmış olarak bakar Darly’ye.

“Bu işi ‘onun’ için yapmıyorsun Dary..”, der diğer kişi. “..O öldü. Onun için artık hiçbir şey yapamazsın.”

“O zaman buna ölümcül adalet de diyebiliriz. Fark etmez. Biz ölümlülere özel bir şey bu. Bu da anlaman gereken değil, kabul etmen gereken şeyler arasında.. Bu olmazsa, her sevdiği öldürülenin sevmesi için de, adalet araması için de bir sebebi kalmaz. Sevenin elinden sevilenin alınmasının mutlaka bir faturası olmalı ki, bunu bir daha yapmayı düşünen kişi, yapmadan önce biraz düşünsün diye..”, der Darly.

“Buna gerçekten inanıyor musun Darly Dor?”, diye sorar diğer kişi merakla.

“Evet. Yada hayır. Dediğim gibi, neye inandığımın benim için bile hiçbir anlamı yok. Aslına bakılırsa, bir anlam yüklemeye çalışmamın da bir gereğini hissetmiyorum. Ben sadece sorumlunun, bunun faturasını en pahalı bir şekilde ödemesini istiyorum, o kadar. Bu hayatta gördüğü ve bildiği en son şey, bu olmalı. Bunun için o kıza ihtiyacım var. Onu arenada gördüm. Bu işi o yapabilir.”, diye inanmış bir fısıltıyla konuşur Darly.

“Ama kabul edeceğini düşünüyorum..”, diye devam eder genç hırsız. “..Arenada olanlardan dolayı ‘bana borçlu’ olduğu fikri sana aitti ve paha biçilmezdi!”

 

Diğer kişi bir süre sessizce damda oturmuş, geceyi seyreden adama bakar.

 

“Arkanda bırakacaklarını pek düşünmüyorsun sanırım.”, der en sonunda.

“Arkamda annem dışında kimseyi bırakmıyorum. Onu da son bir defa görmek için uğrayacağım zamanı gelince.”

“Görüyorum ki seni düşünenleri göremeyecek hale gelmişsin.”, diye üzgün bir şekilde söylenir diğer kişi.

“Özür dilerim. Seni üzmek istememiştim. Ama sana karşı her zaman dürüst olmaya çalıştım. Ben.. ben kırılmış bir adamım. Bunu biliyorum ve bu konuda yapabileceğim hiçbir şey de yok. Benim geleceğim, onun öcünü almakla sınırlı ve bundan daha ilerisi yok. Sana da herhangi bir vaatte bulunmadım çünkü bu doğru olmazdı.”

“Son anda dürüst olmaya mı karar verdin Darly Dor?”, diye sorar diğer kişi.

Darly omuzlarını silker ve damın üzerinde uzanır.

“Sadece önemli olduklarını düşündüklerime.. Ama bunun dışında sana benden istediğini veremem.. Dediğim gibi.. ben saplantılı, kırık bir adamım..”, der Darly.

“İstesem seni şuracıkta benim yapabilirim..”, der diğeri.

“Biliyorum ve neden yapmadığını merak etmiyor değilim.. Ama yapmamanı isterdim. En azından bu iş bitinceye kadar. Sonra, ben hala hayattaysam, bana ne yapmayı düşünüyorsan yap. Geride bir şey bırakma yeter, Soul!”


 

1 Comment

  1. Bu istediğimden biraz daha uzun bir hikaye oldu. Ancak genel modül kurgusu açısından önemli bazı noktaları da kapsamış oldu ve başka bir kaç hikayeyi de birbirine bağlaması açısından da ayrıca önemliydi.

    Önümüzdeki hikayelerde ölümcül kesici Lilly Venom ile akıllanmaz hırsız Darly Dor’un, nelere girişmeye karar verdiklerini göreceğiz..

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.